вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od dokładnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий